Select Page

Cementas ROCKET CEMENT M-600 35kg

Cementas yra smulki miltelių pavidalo neorganinė rišamoji medžiaga, kuri sumaišyta su vandeniu, rišasi ir kietėja, vykstant hidratacijos reakcijoms ir procesams. Sukietėjusi medžiaga nepraranda stiprumo bei pastovumo ir vandenyje.

Šis CEM II/ A-LL 42.5R klasės cementas pasižymi išskirtiniu tvirtumu ir kokybe. Cementas yra patogesnis maišant, mažiau kenkia aplinkai ir sveikatai.

42,5N klasės cemento stiprumas nurodytas pagal LST EN 197-1/P standartą. Rišimosi pradžia – 160 min.

Aukštas pradinis ir galutinis stiprumas. Universalios paskirties cementas, naudojamas gelžbetonio gaminiams, aplinkos tvarkymo elementams, sausiems mišiniams, skystam betonui.

Cementas, naudojamas betono paruošimui, turi būti švarus ir sausas. Rekomenduojama naudoti geriamąjį vandenį. Smėlis ir žvyras turi atlikti užpildams keliamus reikalavimus.

Cemento pakuotės kaina tik 4,25 €* (kaina yra akcijinė, ji gali keistis).

 


 

Cemento gamybos procesas

Visame pasaulyje cementas yra viena svarbiausių statybinių medžiagų. Jis naudojamas ne tik statant namus, tiltus, tunelius, bet ir smulkesniuose darbuose, pavyzdžiui, gaminant kanalizacijos sistemų dalis.

 

Cemento gamyba – nuo žaliavos gavybos iki galutinio produkto

 

Cementas. Statybų turgus

 

Svarbiausios cemento sudedamosios dalys yra klintis, molis ir mergelis. Šios natūralios žaliavos išgaunamos karjeruose sprogdinant arba jas iškasant specialia technika. Paskui savivarčiais vežama į trupintuvus smulkinimui. Ten akmenys susmulkinami iki skaldos dydžio.

Susmulkinta žaliava įvairiomis priemonėmis (konvejeriais, geležinkeliu) gabenama į laikymo sandėlius.

Naudojant tikslius prietaisus paruošiamas norimas mišinys iš susmulkintų žaliavų ir papildomų komponentų, reikalingų konkrečiam cemento tipui. Komponentai gali būti kvarcinis smėlis ir geležies rūda.

 

Cementas. Statybų turgus

 

Žaliavų malūnuose mišinys sumalamas ir sumaišomas iki smulkių miltų. Tuo pačiu metu jie džiovinami ir perduodami į bokštus tolesniam apdirbimui.

Miltų degimo krosnyse būna apie 1450*C temperatūra. Po visų degimo krosnyse vykdomų procesų gaunamas naujas produktas – klinkeris.

 

Cementas. Statybų turgus

 

Klinkeris atvėsinamas ir laikomas bokštuose. Vėliau jis sumaišomas su įvairiomis papildomos medžiagomis, pavyzdžiui, gipsu, klintimis, šlaku, priklausomai nuo to, kokio tipo cementas gaminamas. Vėliau vyksta cemento malimas.

Paruošas cementas laikomas bokštuose, iš kurių palaido cemento forma kraunamas į sunkvežimius, vagonus ar laivus. Taip pat cementas pakuojamas mažesniais kiekiais į popierinius maišus ir pateikiamas klientams atskirais maišais arba paletėmis.

 


 

Cemento istorija

Prieš 180 metų (1924m.) Joseph Apsdin gavo patentą cementui, kurį pavadino pagal D.Britanijos vietovės pavadinimą – portlandcemenčiu.

Išradėjas Portlendo apylinkėse pastatė primityvią krosnį gamtiniam, toje vietoje randamam natūraliam molio ir kreidos mišiniui (mergeliui) degti. Medžiaga buvo išdegama iki tokios temperatūros, kad molis ir kreida sukeptų sudarydami visiškai naujų mineralų konglomeratą (klinkerį).

Išdegtą produktą sumalus į miltelius ir užmaišius vandeniu, gautas cementas kietėjo ne tik ore, bet ir vandenyje, pasiekdamas labai didelį stiprumą.

Tai buvo hidraulinių (vandenyje kietėjančių) rišamųjų medžiagų eros pradžia. Ligi to laiko buvo žinomos tik ore ir iš dalies drėgnoje aplinkoje kietėjančios rišamosios medžiagos, kurios buvo gaunamos išdegant gamtines uolienas (gipsą, dolomitą, kreidą, mergelį) neaukštose temperatūrose.

Tokios rišamosios medžiagos vandenyje nekietėja, o sukietėjusios ore veikiant vandeniu praranda stiprumą.

Cementas. Statybų turgus

Šiandien portlandcementis jau nebe toks, koks buvo gaminamas prieš du šimtmečius. Dabar jau turime šimtus rūšių įvairių hidraulinių (vandenyje kietėjančiu) cementų, išmokome gauti tuos cementus ne iš natūralių gamtinių tam tikros sudėties uolienų, bet parinkdami žaliavų mišinius pagal cheminę ir mineraloginę sudėtį taip, kad gautume cementą su norimomis savybėmis.

 


 

JEI TURITE KLAUSIMŲ APIE CEMENTĄ, ar norite jo įsigyti geromis kainomis, PARAŠYKITE MUMS:

»»

15 + 1 =